Ponúknite v školách vašim deťom viac kvalitných nápojov

Za socializmu boli deti často nútené piť vodu na toaletách od inštalovaných umývadiel av školách nebol k dispozícii žiadny nápojový automat. Situácia bola napravená až po zamatovej revolúcii, kedy sa tu automaty inštalovali na chodbách a deti tak mali možnosti tu nejaký nápoj zakúpiť. Problém však nastal v ponúkanom sortimente, ten je až doteraz v niektorých školách priam katastrofálny, a vo väčšine škôl je stále nevyhovujúci. Vyskytujú sa tu nápoje s obsahom kofeínu alebo sýtené oxidom uhličitým, alebo s prídavkom rafinovaného cukru, čo nie je pre detský, vyvíjajúci sa organizmus po zdravotnej stránke vôbec akceptovateľné.

pomarančová šťava

Ak chcete svojim deťom prospieť, mali by ste aj vo svojom záujme posilňovať tendencie k presadeniu kvalitných nápojov, najmä na báze ovocných pasterizovaných štiav. Tie dodávajú do organizmu potrebné živiny a taktiež energiu pre náročnú výučbu. Čím viac uvedomelých dospelých ľudí tu bude, tým menšiu šancu dostanú výrobcovia nekvalitných a nevhodných nápojov dodávať svoje výrobky do škôl, a naopak sa zvýši záujem o produkciu pasterizovaných štiav, na výrobu ktorých sa využívajú aj IBC kontajnery.

ovocná šťava

IBC kontajner s príslušenstvom je veľmi robustný skladací plastový box, ktorý pojme celkom tisíc litrov spracovanej ovocnej alebo zeleninovej štiav vo forme pretlaku, drvených kúskov a ďalších čiastočne alebo kompletne spracovaných produktov. Dovnútra kontajnera sa vkladá jednorazová fólia z polyetylénu, ktorá sa vždy po vyprázdnení ekologicky zlikviduje recykláciou, a na ďalšiu várku sa potom využije nová fólia.

IBC kontajner disponuje značnou nosnosťou, zvládne uniesť až päť ton nákladu v prípade, že sa na seba pokladá päť boxov, úplne naplnených tekutinou či kašovitou hmotou. Kontajnery sú zároveň skladacie, takže pokiaľ práve nie sú využiteľné, nezaberú v skladovom priestore príliš veľa miesta. Kontajnery sa tiež veľmi dobre čistia, tým sa dodržujú prísne limity pre kvalitu spracovávaných potravín.