Do lesklých mincí z drahých kovo sa oplatí investovať, ich cena je na trhoch stabilná

Slovenské či svetové mincovne razia rozličné mince zo zlata a striebra, ktoré sa dnes používajú ako platidlo, no pri mimoriadnych príležitostiach sa razia aj staré strieborné mince. Tie sú jedinečnou možnosťou ako investovať svoje financie, pretože aj náleziská drahých kovov sa celosvetovo zmenšujú a ich cena bude rásť. Kúpiť si investičné strieborné mince je možné aj prostredníctvom internetových predajcov, ktorí ich ponúkajú v širokej palete. Drahé kovy sa stali stredobodom záujmu už pred mnohými storočiami, ľudia ich lesku nedokázali odolať, a tak to je aj dnes. Jagavé strieborne investicne mince zlaté či strieborné šperky nosíme a stále a stále po nich túžime, no môžeme do zlata alebo striebra aj investovať inak ako kúpou šperkov, a to nákupom strieborných starých mincí. Táto investícia patrí k tým spoľahlivejším, pretože náleziská týchto drahých kovov nie sú bezodné a ich prípadný nedostatok vyženie ceny nahor.

Vyobrazenie na minciach môže byť aj takéto

Jednou z mnohých strieborných mincí je Strieborná investičná minca Rok Zajaca, Lunárna Séria 2023, s hmotnosťou 5 uncí, čo predstavuje 155,5g. Normálna hodnota mince je 291,00,-eur, mince sa razia v mincovni v Perthe v Austrálii, každá je s rýdzosťou 999,9/1000 a má priemer 61 mm. Autori ju venovali 12-ročnému cyklu čínskeho lunárneho kalendára, ktorý začína v roku myši, t.j. 2020 a končí v roku prasaťa, t.j. 2031. Medzi zberateľmi sú tieto razené zberateľské mince najobľúbenejšie. Mince zo striebra sa v tejto mincovni začali raziť až v roku 1999.

Bez peňazí si mince nekúpite

Mnohí zberatelia si nenechajú ujsť príležitosť získať investičné strieborné mince z tejto populárnej série. Patria totiž k celosvetovej likvidite, a to je pre mnoho zberateľov zaujímavé, preto ich vyhľadávajú mnohí vášniví zberatelia, ale aj ľudia, ktorí hľadajú nejakú bezpečnú možnosť vkladu svojich financií. Drahé kovy patria k prostriedkom, do ktorých sa oplatí investovať, hoci ich cena na svetových trhoch kolíše, nikdy na ňom nemôžete prerobiť.