Na čo využiť plastové obálky

Keď sa na scéne prvýkrát objavili plastové obálky, bolo zrejmé, že klasickým papierovým poštovým obálkam začal vznikať významný konkurent. Polyetylén, z ktorého sa vyrábajú, je dostatočne pevný na to, aby udržal vo vnútri obsah dobre chránený pred vonkajšími vplyvmi aj mechanickým poškodením, a tak týmto spôsobom môžete odosielať rôzne dokumenty alebo drobné predmety, bez ostrých hrán. Vyrábajú sa dokonca plastové obálky s bezpečnostným uzáverom, v ktorých je možné prepravovať aj rôzne cenné písomnosti. Plastové obálky https://www.2packsk.sk/obalky-sk/plastove-obalky-sk však môžete využiť aj na domáce použitie a mať ich doma pripravené na ukladanie archívnych papierových či textilných predmetov.

kartová hra

Výšivky a vreckovky – tí z vás, čo absolvovali tanečné kurzy, možno majú doma ešte uschované vreckovky s výšivkou. Alebo máte uschované štýlové prestieranie po babičke, dekoratívne výšivky, ktoré ešte len čakajú na zarámovanie, a ďalšie podobné textilné predmety. Môžete ich umiestniť do plastovej obálky a mať ich tu chránené pred poškodením a vyblednutím na dennom svetle.

Kartové a doskové hry – kam inam uschovať kartovú či doskovú hru, než do plastových obálok. Môžete k tomu ešte použiť vrecko so zipsom, oba spôsoby sú vhodné, pretože obal je plastový a dostatočne pevný. Takto môžete hry prepravovať aj v batožine napríklad pri ceste na dovolenku. Do vrecúšok so zipsom či farebných obálok sa môžu vojsť aj dieliky puzzle alebo rôznych stavebníc, s ktorými sa hrajú vaše ratolesti.

textilná výšivka

Osobné doklady – doklady, ako je rodný list alebo vysvedčenie, môžu byť uschované v papierových obálkach, kde na ne nepreniká denné svetlo, a nie sú vystavené zvýšenej vzdušnej vlhkosti. Takto ich bezpečne umiestnite do zásuvky v písacom stole alebo do úložného priestoru vstavanej skrine a viete, že vám tu ani nenavlhnú, nenapadne ich žiadny hmyz a nebudú postriekané rôznymi tekutinami (čajom, kávou, sirupom a pod.)