Krtkovanie a jeho priebeh

Krtkovanie cena

Krtkovanie je odborná činnosť, pri ktorej ide primárne o to vyčistiť kanalizáciu, ktorá je upchatá. Tento proces patrí k najúčinnejším a zároveň k najefektívnejším metódám čistenia upchatej a znečistenej kanalizácie. Kanalizáciou preteká prívodová, ale aj odpadová voda, ktorá je taktiež veľmi dôležitá keďže odvádza nečistoty preč napríklad z umývadla a následne, aj preč z celej kanalizácie. Problém nastáva vtedy ak sa nejaké nečistoty prilepia alebo jednoducho ostanú zaseknuté vo vašej kanalizácii. Spôsobia to, že prívodová voda, ako aj odpadová nebudú môcť prejsť kanalizáciou a tým pádom sa stáva vaša kanalizácie odstavené od každodennej prevádzky.

krtkovanie

Hoci kanalizáciu nie je vidno je veľmi dôležitou súčasťou každej domácnosti. S kanalizáciu spolupracujú mnohé zaradenia napríklad tie sanitárne, ktoré sa využívajú v kúpeľných a WC priestoroch. Medzi také zariadenia rozhodne patria záchody, umývadla, vane alebo sprchovacie kúty, ktoré sú v permanentnej využivateľnosti. Problém nastáva vtedy ak sa, ktorékoľvek z týchto zaradení upchá, keďže ich využivateľnosť je na dennej báze a vyžadujú si okamžite riešenia, ktoré nielenže vyriešia tento problém efektívne, ale aj dostatočne účinne. Pri krtkovaní sa využíva jedna dôležitá pomôcka, ktorá sa nazýva špirála. Mechanická špirála sa používa len na svojpomocne čistenia, alebo tiež na pohotovostné čistenie.

krtkovanie

Samotný proces sa vykonáva za pomoci krúživými pohybmi. Dôležitú úlohu zohráva aj rukoväť tejto špirály, ktorá musí byť pevná. Na profesionálne čistenia sa využíva elektromagnetická špirála. Keďže každé potrubia je špecifické nie len svojim rozmerom, ale aj tvarom tak, preto sa zvyknú využivať rôzne nadstavce pre špirálu. Špirála pôsobí dostatočnou silou, ktorá dokáže preraziť aj naozaj tvrdé usadeniny, ktoré sa môžu v kanalizácii nachádzať poriadne dlhy čas. Čo sa týka ceny tá sa odvíja a zavisi od konkrétneho stavu upchatia, ale tiež od prístupu a terénu, ktorý vedie k samotnej kanalizácii. Orientačne sa, preto cena pohybuje okolo 80€ za jeden kompletný proces čistenia.