Kolesá majú aj domy, ktoré môžete obývať aj celoročne

Nasadnúť do karavánu a vydať sa na cestu plnú dobrodružstva môže byť splneným snom mnohých z nás, stačí si len kúpiť alebo požičať karaván a zábava môže začať. Široká ponuka typov karavánov nám dáva možnosti vybrať ten, ktorý najviac reprezentuje naše požiadavky a nároky. Cesta týmto domom na kolesách je väčšinou dovolenkovým únikom z reality, no okrem nich na sezónne využitie sú na predaj či požičanie aj mobilné domy.

Pekne upravená fasáda zapadne do prostredia

Mobilheimy by sme mohli označiť aj ako vhodný kompromis medzi spomínaným karavánom a stabilným domom, lebo prevažnú väčšinu toho, čo máme doma, je možné vziať si aj do mobilheimu. Tie sa vyrábajú kompletne vybavené a zariadené v trendoch bývania, mobilné domy Euro-mobilnedomy využiť sa dajú na sezónne ubytovanie, na zriadenie niektorej z menších prevádzok, napríklad fast food, butik s oblečením, opravu obuvi, kaderníctvo alebo riadne kancelárske priestory a podobne.

Mobilné domy sú energeticky veľmi úsporné, rýchlo premiestniteľné a dokonca sa dajú aj revitalizovať, aby bolo možné obývať ich aj počas chladných dní v zimnom období. Dom treba zatepliť, okná vymeniť za izolačné, zaizolovať aj prívody vody a do domu nainštalovať aj kotol na tuhé palivo, aby bolo možné v miestnostiach kúriť. Takto upravený vám poskytne príjemný domov aj v mrazivom počasí.

V mobilheime sa nachádza obývacia izba so sedačkou, kuchyňa so všetkými spotrebičmi, spálňa s posteľou a sprchový kút s WC. Okrem toho sú tu aj úložné priestory, takže všetky vaše veci budú mať svoje stabilné miesto. Do Česka a na Slovensko sa mobilné domy dovážajú od holandského výrobcu Maat Chalets, 40-ročného výrobcu a staviteľa chát a domov na kľúč.

Menší karaván na ceste za dobrodružstvom

Preprava domov do Čiech a na ich území je zadarmo, platí sa iba pri nadmernej výške a šírke viac ako 3m a jeho maximálna výška je 10-tisíc Kč. Na Slovensko sa dováža za max. 400,-eur za dopravu, ale môže to byť aj bez poplatku. Kupovať ho rozhodne nemusíte, na sezóne využitie je vhodnejšie si ho prenajať, prebrázdiť krajinu a zažívať pri tom všetko, čo ponúka a poskytuje možnosť presúvať si dom na kolesách.