Jeseň, obdobie teplých rolákov a svetrov

Po rozlúčení sa s poslednými letnými dlhými dňami a príchodom jesene sa lúčime postupne s ubúdajúcim slnkom, ktoré nahrádza chlad, ranné hmly a občasný dážď. Jeseň je však pre mnohých ľudí ich najobľúbenejším obdobím, ktoré je typické práve krásnymi prechádzkami farebnou prírodou, plnou žltých, oranžových, červených či hnedých sfarbení lístia. Aj napriek tomu, že i jesenné dni sú ešte občas teplejšie a slnečné, počasie by sme nemali podceňovať. Najmä jesenné rána bývajú pomerne dosť chladné, aj keď počas dňa sa teplota ovzdušia môže ešte prehriať, vo večerných hodinách opäť dochádza k jej značnému poklesu.

jesenné obdobie

Zároveň je jeseň a postupný príchod zimy časom, kedy spoločnosť sužuje chrípková sezóna a iné rozšírené ochorenia. Aj preto by sme mali dbať na prevenciu a podporiť svoju imunitu dostatočným prijímaním vitamínov, pričom netreba zabúdať ani na poriadne teplé oblečenie, keďže počasie môže klamať. Jesenné slnko totiž to vôbec nie je také teplé, ako to letné a mnohí z nás sa obliekajú i počas tejto doby príliš naľahko. Jeseň je však rovnako typická aj tým, že ide o obdobie teplých rolákov a svetrov, ktoré by v žiadnom jesennom šatníku nemali chýbať.

teplý sveter

Hrubšie a tenšie, voľné alebo obtiahnuté, krátke či dlhé svetre alebo akékoľvek iné typy strihov jednoducho k jeseni neodmysliteľne patria. Veľmi populárne sú najmä svetre v krásnych jesenných farbách lístia, ale najnovšie trendy taktiež prajú aj nádhernej smaragdovo zelenej, tmavo hnedej a béžovej, pričom populárne sú taktiež i pásiky a iné vzory. Nesmrteľnú čierno-bielu klasiku vo forme pásikavého svetra by ste minimálne e v jednom prevedení mali vo svojej skrini určite mať. Kým v chladnejších dňoch oceníte skôr kombináciu hrubšieho svetra a prechodnej parky, koženkovej bundy alebo vesty, naopak v tých teplejších jesenných dňoch vám možno postačí iba dlhý sveter alebo kardigán, pod ktorý si samozrejme oblečiete tričko alebo blúzku s dlhým rukávom.