Dá sa svietiť moderne a prakticky? S led pásikmi áno!

V súčasnosti je trh s osvetlením plný úsporných, moderných a praktických riešení. V tomto smere spomeňme technológiu LED, čo za zdroje žiarenia využíva svetlo emitujúce diódy, ktoré sú typické predovšetkým nízkou spotrebou elektrickou energie. V tejto súvislosti a spojením praktického riešenia sa následne oplatí poukázať na čoraz populárnejšie led pásiky s univerzálnymi možnosťami ich využitia.

žena v miestnosti

Predstavte si štíhly lepiaci pásik, na ktorom sú umiestnené spomenuté svietiace diódy. Predstavujú funkčný dizajn, ktorý môžete ľahko umiestniť na ľubovoľné miesto, ktoré chcete mať osvetlené, či už z hľadiska lepšej viditeľnosti alebo dekorácie. Pretože tieto pásy sa zvyknú využívať takisto k dekoračným princípom, kedy je ale vhodné orientovať sa na tie s označením RGB.

  • Ide o skratku Red, Green, Blue, čo je vlastne označenie farieb svetla, akými sú v tomto prípade červená, zelená a modrá.
  • Ich kombinácia tvorí biele svetlo, ale technológia pásikov RGB ich vie rozdeliť na samostatné farby, čím vzniká farebný a atraktívny spôsob žiarenia.

muž, svetlá, pásiky

Každopádne sa zamerajme aj na funkčné využitie led pásikov vo všeobecnosti. Je pravdepodobné, že určite nespomenieme všetky dostupné možnosti, ale uveďme aspoň niektoré.

Praktickú stránku predstavuje napríklad ich umiestnenie do kúpeľne v prípade, ak sa v tomto priestore snažíte šetriť miestom, no zároveň si potrebujete na niečo posvietiť. Takto osvetliť dokážete priestor pod vaňou či napríklad zrkadlo.

Základom každej domácnosti je kuchyňa a spolu s ňou moderný trend, akým je osvetlenie kuchynskej linky https://www.ledprodukt.sk/13-led-pasiky-5m práve spomenutými súčasťami. Respektíve na pracovnej doske v tomto prípade vznikne dobrá viditeľnosť, ktorá je pri pripravovaní jedál určite vítaná z viacerých dôvodov.

Myslime aj na všetky neosvetlené kúty nášho bývania, v neposlednom rade napríklad na schodisko, čo sa dá týmto spôsobom takisto zviditeľniť, respektíve dopriať mu lepšiu viditeľnosť. To oceníme hlavne v nočných hodinách a počas tmy.