Vyriešime problém vašej tvrdej vody za vás

Voda je neoddeliteľnou súčasťou našich každodenných životov. Prijímame ju každý deň, bez nej by človek nebol schopný prežiť. Vďaka nej pripravujeme svoje jedlá, dávame ju našim domácim miláčikom, ale aj zvieratám na farmách. Voda je teda jedným z dôležitých faktorov, ktorý ovplyvňuje kvalitu našich životov. Voda, ktorá sa nachádza v našich vodovodných kohútikoch je vopred upravovaná v čistiarňach pitnej vody. Niekedy sa však stáva, že obsahuje viac minerálov, najmä vápnika a horčíka ako je potrebné. Tieto minerály https://www.koralky.cz/drahe-kameny-a-mineraly sa dostávajú do vody pri prechode jednotlivými vrstvami pôdy a hornín. Voda, ktorá obsahuje zvýšené množstvo týchto minerálov sa nazýva tvrdá voda.

voda v pohari

Tvrdá voda prináša so sebou viacero problémov. Vďaka zvýšenému obsahu minerálov vo vode sa vo vodovodných potrubiach vytvárajú usadeniny. Tvrdá voda taktiež negatívne ovplyvňuje správne fungovanie elektrických spotrebičov v našich domácnostiach. Usadeniny, ktoré sa vytvárajú napríklad v práčkach zabraňujú správnemu fungovaniu. Kvôli tomu spotrebiče vyžadujú väčšie množstvo energie na svoju činnosť, čo negatívne prispieva k zvyšovaniu účtov za energie. Tvrdosť vody môžeme sledovať aj v rýchlovarných kanviciach, kde sa vytvárajú usadeniny. Spotrebiče, ktoré pracujú s tvrdou vodou vyžadujú vyššiu mieru starostlivosti a našej pozornosti. Okrem toho, tvrdá voda vie negatívne ovplyvniť aj naše zdravie. Prispieva napríklad k vzniku obličkových kameňov.

kvapka vody

Ak ste domácnosť s tvrdou vodou, odporúčame vám využívať zmäkčovač vody. Sú to zariadenia, ktoré odstraňujú tieto minerály z vody a nahrádzajú ich iontami, zvyčajne sodíkom. Tým sa znižuje tvrdosť vody. Ponúkame vám širokú ponuku zmäkčovačov vody, z ktorej si vyberiete jeden práve pre vás. Zmäkčovače vody nevyžadujú pravidelnú obsluhu a ponúkame vám k nim aj zákaznícky servis, ktorý trvá aj po skončení záručnej doby.