Dizajnové osvetlenie LED pásiky RGB

LED pásy predstavujú dekoračné osvetlenie, ktoré sa stalo v posledných rokoch veľmi obľúbené. Ich silnou stránkou je takmer multifunkčné využitie, ktorým toto osvetlenie disponuje. Keďže je tento druh svetla určený na dizajnové osvetlenie patrí medzi najpoužívanejšie druhy svetiel v domácnosti. Flexibilita, ktorú vlastnia vám istotne zaručí to, že pásiky sa vám zmestila prakticky kdekoľvek. LED pásy sú navrhnuté a vyrobené tak, aby sa dali v prípade potreby skrátiť. Nemusíte sa pri tom obávať, že by ste stíhaním poškodili samotnú funkčnosť LED pásikov.Využívajú sa v domácnostiach, v rôznych baroch, podnikoch alebo v niektorých obchodných domoch. Populárne sú aj vďaka tomu, že majú schopnosť vytvoriť dokonalú svetelnú atmosféru. Čo sa týka domácnosti tam sa pásiky vyskytujú hlavne v obývacích miestnostiach a v kuchyniach. Pásik môžete umiestniť na váš strop alebo pozdĺž vašej steny. Tiež ho môžete umiestniť nad vašu kuchynskú linku či okolo vašej obývacej steny. V baroch a rôznych nočných kluboch sa LED pásy umiestňujú okolo barového pultu či tanečného parketu.

LED

V takýchto prevádzkach sa zvyknú vyskytovať hlavne farebne verzie týchto dizajnových svetiel.Tieto praktické svietidla je možné prilepiť na nejakú plochu, keďže tieto LED pásy sú lepiace z oboch strán. Ak by ste ich, ale nemali, kde zalepiť, môžete využiť ďalšiu možnosť inštalácie, ktorou je plastová lišta, do ktorej pásik bezpečne umiestnite. Po estetickej stránke je jednoznačne vhodnejšia realizácia montáže nalepením LED pasov. Stabilnejšia možnosť je inštalácia za pomoci lišty. LED pásy sa vyrábajú v niekoľkých farebných prevedeniach. Jednofarebne LED pásiky vám ponúkajú klasickú farbu, ktorú, ale nie je možné nijako meniť. Odlišná nie je len samotná farba svetla, ale tiež rôzne odtiene, ktorými môžu pásy disponovať. Stretnúť sa môžete s teplou bielou, neutrálnou, bielou alebo tiež so studenou bielou. Zaujímavým prevedením sú LED pásy RGB, ktoré sú vytvorené špeciálnou technológiou. Táto technológia ma za následok to, že svetla dokážu vyžarovať rôzne farby. Farby si môžete jednoducho meniť vždy, keď sa vám to zachce.

LED

Pre vás, ako používateľa týchto svetiel to znamená, že si môžete nastaviť presne takú farbu, ako potrebujete. Pestrá paleta farieb je vhodná pre tých najnáročnejších používateľov, ktorí si potrpia na správnom výbere farby. Nevýhoda RGB je tá, že ak by ste chceli použiť farby, ktoré sú výlučne biele, ako je tepla, studená či neutrálna rýchlo na to môžete zabudnúť keďže tieto klasické farby nie sú súčasťou tejto technológie. RGB sa odborníkmi neodporúča používať ako hlavne osvetlenie, ale iba ako dekorácia, ktorú nebudete využívať pravidelne. LED pásy sa ovládajú za pomoci mobilného telefónu. Niektoré modely obsahujú špeciálny ovládač malých rozmerov, pomocou ktorého pásiky, nielenže zapnete, ale tiež si môžete ovládať farby podľa vášho vkusu.