Antistresové omalovánky ako príjemný relax

Možno ste už o nich počuli, možno nie. V oboch prípadoch, pokiaľ ste ich ešte neskúsili určite by ste mali. Ak máte radi farby, radi ste ako deti vyfarbovali a radi sa hráte s detailmi, toto hobby je presne pre vás! Nie sú také jednoduché ako sa zdajú, preto buďte trpezlivý a nestrácajte kvôli ich komplikovanosti ihneď motiváciu.

tempery

·         Nestojí to skoro nič, pretože pár farebných ceruziek a fixiek stojí pár eur alebo ak poriadne prehľadáte dom, určite ich nájdete dostatok aj u vás doma.
·         Táto činnosť je upokojujúca, uvoľňujúca a odbúrava stres. Nebudete myslieť na nič, čo znamená že vaša myseľ sa vyprázdni. Budete sa cítiť šťastnejší a spokojnejší.

vodovky

·         Ak nemáte momentálne peniaze na takúto omalovánku, na internete ich nájdete veľmi veľa, stačí si ich pár povytláčať v klasických tlačiarňach.
·         Ak však nájdete pár eur navyše a ste ochotný ich investovať to tejto relaxačnej činnosti, máte na výber z mnohých druhov a veľkostí.
·         Vďaka aj menším veľkostiam omalovániek sú veľmi praktické aj na cesty, môžete si ich so sebou vziať takmer kamkoľvek.
·         Keď je pekné počasie, skúste si ísť vymaľovávať do parku, alebo si proste zoberte deku a rozložte si ju na záhrade.
·         V dnešných dňoch sú veľmi populárne a práve preto ich je na trhu nespočetné množstvo, máte teda na výber z najrôznejších motívov ako napríklad príroda, mandaly, zvieratá, mesto. Nájdete skutočne všetko, na čo si spomeniete!
·         Jednotlivé omalovánky sú tvorené z malých plôšok, preto nestrácajte trpezlivosť ak vám vymaľovanie trvá občas pridlho.

školní tužky

·         Sú výborným trénerom pre vašu trpezlivosť, sústredenosť a odbúravajú stres. Pokiaľ vám vadia príliš malé detaily, môžete siahnuť aj po omalovánkach s väčšími plochami.
·         Vrátia vás späť do vášho detstva keď a vaša jediná robota bude venovať plnú pozornosť výberu tej správnej farby. Nie je to pekná predstava?
·         Pretože sa predávajú vo forme kníh, skúste si kúpi aspoň dve knižky s rozličnými motívmi, keď vás prestane baviť jeden, skúste ich vystriedať.
·          Podporujú tvorivosť, sústreďujú sa na jemnú motoriku a celkovo podporujú rozmýšľanie.
·         Vezmite si ich so sebou do práce alebo do školy, keď máte voľnú hodinu a neviete ako ju využiť, skrátia a spríjemnia vám čas.